Umění balit

O nás

Za více jak 25 let své existence si skupina TART v oboru průmyslového balení vybudovala pozici lídra v regionu střední Evropy. Úspěšná strategie je založena na širokém spektru poskytovaných služeb, kompletního portfolia obalů a obalových materiálů a vlastních výrobních závodech.

Díky špičkovým technologiím, perfektní znalosti jednotlivých materiálů a komplexnímu know-how tak můžeme našim zákazníkům nabídnout unikátní obalová řešení.
Více informací na www.tart.cz

 

Proč s námi

  • Vlastní výroba
  • Špičkové know-how
  • Kompletní nabídka

Divize a produkty

Propracované divizní uspořádání celé skupiny TART umožňuje řešit problematiku spojenou s procesem průmyslového balení – velmi komplexně a zároveň detailně a precizně - optimálně podle požadavků a potřeb zákazníka.

Výrobní závody

Silnou stránkou Skupiny TART jsou vlastní výrobní závody zajišťující produkci obalů a obalových materiálů. Naší filosofií je neustále zvyšovat podíl vlastní výroby.

Reference

Nejlepším důkazem kvality našich produktů a služeb jsou spokojení zákazníci. Za více jak 25 let fungování na trhu průmyslového balení jsme se staly partnery velkých i malých firem v mnoha průmyslových odvětvích.

15
Máme zákazníky
v 15 zemích Evropy
4500
zákazníků v roce 2016
52
obalových specialistů
v denním kontaktu s klienty
2132 mil. Kč
obrat v roce 2016

Naši zákazníci

Případové studie

Automatizace balení

Společnost Evromat a.s., největší český výrobce okapových systémů a klempířských prvků, řešila problém efektivnosti balení svých produktů. EVROmat zajišťuje pro 70 % objemu své produkce balení každého jednotlivého kusu do ochranné fólie. Ruční zabalení jednoho produktu trvalo šestkrát déle (!) než jeho výroba a firma tak vyráběla vždy dva až tři dny v týdnu a zbytek týdne (včetně víkendů) pak svou produkci balila. Díky tomu se prodlužoval čas vyřízení objednávek, produktivita výroby byla neuspokojivá, se zbožím se zbytečně manipulovalo a balení bylo úzkým místem celého výrobního procesu.

Na základě analýzy procesů jsme navrhli společnosti Evromat automatizaci balicího procesu, která spočívala v instalaci balicí linky kontinuálně navazující na výrobní technologii. Balicí linka má shodnou balicí kapacitu s výrobou, a zvládá tak zabalit všechny potřebné produkty. A prakticky bez obsluhy. Návratnost této investice byla spočítána na rok a půl. Skutečná návratnost investice byla ve skutečnosti rychlejší, neboť uvolněná pracovní síla umožnila firmě pružně reagovat na zvyšující se poptávku a zvýšit produkci (a eliminovat tak náklady ušlé příležitosti). Dalším pozitivním dopadem automatizace balení bylo zkrácení doby mezi objednávkou a dodáním zboží. Rychlost reakce na požadavek zákazníka je přitom strategická konkurenční výhoda, kterou EVROmat cíleně buduje.

 „S řešením společnosti TART jsme velmi spokojeni. Dosáhli jsme významného zvýšení flexibility a snížení výrobních nákladů, rozhodující je pak pro nás zvýšení spokojenosti zákazníků. Opatření se ale promítlo i do snížení skladových zásob, kvality balení a značení, a pokrok jsme zaznamenali i v komfortnějším a čistším pracovním prostředí.“

Ing. Vít Hroch, generální ředitel 

Vývoj obalu - fixace kabelových cívek

Prysmian Group je významným celosvětovým výrobcem kabeláže. Ve svém výrobním závodě ve Velkém Meziříčí společnost vyrábí PVC kabely pro pevné instalace, PVC flexibilní kabely, autovodiče a speciální svazky.

Společnost Prysmian Group řešila problém s fixací některých svých produktů na paletách. Původní obal byl nevyhovující, dostatečně nebránil v poškozování produktů a příprava obalu byla komplikovaná. Společnost TART vymyslela obalové řešení, které výrazně lépe chrání produkty a jeho použití je velmi snadné. Po otestování společnost Prysmian Group rychle zavedla toto nové řešení do reálného provozu.

„Na základě spolupráce se společností TART se nám podařilo vymyslet řešení fixace kabelových cívek na paletách tak, aby se jednotlivé kabelové cívky nedotýkaly a tím pádem k našim zákazníkům nechodily poškozené. Díky tomuto inovativnímu řešení jsme značně eliminovali procento reklamací. Pracovníci ve výrobě si nestěžují na nadbytek práce, protože příprava obalu je velmi jednoduchá. Máme stále více zákazníků, kteří tuto fixaci požadují jakou součást dodávky.“

Juračka Miroslav, purchase coordinator

Kompletní servis

Společnost DROKOZ je tradiční výrobce ručního nářadí. Vzhledem k širokému výrobnímu programu potřebuje mnoho různých druhů obalů a obalových materiálů. Společnost DROKOZ v minulosti spolupracovala s několika různými dodavateli obalových materiálů, postupem času se však ukázalo, že nejvýhodnější je pro společnost spolupráce s dodavatelem, který je schopen zajistit kompletní portfolio obalů včetně služeb, jako jsou dodávky JIT, vývoj nových obalů apod. V současnosti tak společnost TART zajišťuje firmě DROKOZ stoprocentní servis v rámci dodávek všech průmyslových obalů.

„Také díky společnosti TART, s.r.o., jsou naše zakázky včas dokončeny a úspěšně uzavřeny. V rámci našeho obchodního rozvoje je důležitá i naše spolupráce s TARTem v oblasti vývoje a technické podpory v oblasti obalových materiálů. Věřím, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále.“

Václav Vaněk, majitel firmy

Maximální efektivita procesu balení

Společnost Jipocar zajišťuje komplexní služby v oblasti přepravy, logistiky, skladování a celního řízení. Svým zákazníkům nabízí vždy to nejlepší řešení a totéž očekává od svých dodavatelů. Vzhledem k neustálému růstu a rozvoji nabízených služeb klade společnost Jipocar vysoký důraz na maximální efektivitu interních procesů.

Společnost TART pomohla zefektivnit proces balení prázdných umytých vratných boxů a blistrů, které neustále kolují mezi logistickým centrem Jipocar a jeho zákazníky. Instalací automatických ovíjecích strojů, obsluhovaných z vysokozdvižného vozíku pomocí dálkového ovladače, se maximálně zrychlil a zjednodušil proces balení palet s umytými obaly. Zároveň byla navržena a odzkoušena nejvhodnější strojní stretch fólie s důrazem na minimalizaci nákladů na balení.

"Díky TARTu  máme proces balení vyřešen s maximální efektivitou."

Průcha Libor, vedoucí střediska

Partner pro všechny pobočky v ČR

DATART je přední maloobchodní prodejce zaměřený na spotřební elektroniku a své prodejny má po celé České republice i na Slovensku.

Spolupráce společností TART a DATART trvá již mnoho let. Společnost DATART využívá celou řadu obalových materiálů a od svého dodavatele vyžaduje kompletní sortiment, kvalitní obaly a především špičkový servis. Dodávky obalových materiálů totiž probíhají v okamžiku aktuální potřeby. Společnost DATART tak snižuje nároky na své skladové potřeby, a také ji v obalech „neleží“ zbytečné finanční prostředky. Společnost TART tak dodává obalové materiály nejen do centrálního skladu, ale také na jednotlivé prodejny.

Vedle obalových materiálů dodává společnost TART na jednotlivé prodejny také balicí stroje a zajišťuje i jejich pravidelný servis.

„Spolupráce s TARTem si ceníme především pro jejich ochotu, pružnost a včasnost dodávek po celé České republice“

Eva Svobodová, nákupčí

Baterie do USA jako v bavlnce

Společnost A123 Systems je přední světový výrobce autobaterií. Od svého zákazníka ze spojených států dostala objednávku na své produkty včetně požadavku na balení. Americký zákazník požadoval skupinové balení z vlnité lepenky uzpůsobené pro manipulaci s jednotlivými bateriemi robotickou rukou a atestem na přepravu nebezpečného materiálu.

Na základě požadavků vypracovala společnost TART konkrétní návrh balení z kvalitní 7vrstvé vlnité lepenky. Po odsouhlasení zákazníkem byly vyrobeny vzorky, které úspěšně prošly celou řadou testů a pádových zkoušek a získaly tak požadovaný certifikát. Zkušební várka naplněných obalů byla také zaslána do USA, kde byla schválena i ze strany amerického partnera společnosti A123 Systems. Následně byl tento obal zaveden do výrobního procesu.

"Společnost A123 Systems je odborníkem na baterie nikoli na obaly. Proto jsme se s požadavkem na vývoj obalu obrátili na společnost TART. A udělali jsme dobře. Řešení navržené a vyrobené v TARTu nám i našim obchodním partnerům 100% vyhovuje a my máme jistotu, že naše baterie dorazí do USA v pořádku."

Jiří Pospěch, specialista nákupu

Kontakty

Sídlo společnosti

TART, s.r.o.
Vinohradská 366/91
618 00 Brno

 

Rychlý kontakt

telefon: 548 210 500

personální útvar
personal@tart.cz

zasílání elektronických faktur
faktury@tart.cz

objednávky
objednavky@tart.cz

servisní oddělení
servis@tart.cz

 

Chcete se o nás dozvědět více?
Máte zájem o spolupráci?
Neváhejte a napište nám!